Aktuality

Vzdělávání pro sborovny

03.10.2015 21:46

 

Byl vyhlášen grantový program hlavního města Prahy pro oblast primární prevence ve školách. Pro školní metodiky prevence všech škol, které se rozhodnou žádat o grantovou podporu na služby organizace Život bez závislostí, nabízíme bezplatnou konzultaci a pomoc s vypracováním žádosti. Stačí si předem domluvit schůzku v naší organizaci, a to v těchto termínech: 5. 10., 14. 10., 19. 10., 21. 10. nebo 26. 10., vždy v časech 9:00 – 16:00 hod.


Pro více informací a domluvu schůzek volejte nebo pište v případě zájmu o prevenci s dětmi vedoucí KPPP Mgr. Gabriele Sedláčkové - tel. 773 050 840, email: g.sedlackova@zivot-bez-zavislosti.cz v případě že chcete objednávat prevenci pro děti. 

V případě zájmu o vzdělávání sboroven kontaktujte PhDr. Helenu Vrbkovou - tel., 602 255 508, email: h.vrbkova@seznam.cz 

 

a) Témata, ze kterých můžete při vyplňování žádosti vybírat, naleznete na webových stránkách organizace: 

v  primární prevenci pro děti na:

https://www.zivot-bez-zavislosti.cz/programy-prevence/vseobecna-primarni-prevence/

 

b)   vzdělávací programy pro sborovnu na:

https://www.zivot-bez-zavislosti.cz/seminare-/

 


Nový katalog služeb ŽBZ

22.09.2015 13:58

Právě naše organizace Život bez závislostí dotiskal nový katalo gslužeb. 

 

Vedle osvědčených programů můžete najít i novinky, v oblasti vzdělávání sboroven doporučujeme program Krok za krokem, nebo realizujeme víkendy Psychologické souvislosti, stejně tak si můžete objednat časopis Prevence, supervizi vedení, nebo realizaci semináře na Egoobranné mechanismy. Cena za jednotku primární prevence je á 1100 Kč. Obsahuje tři až čtyři hodiny práce dle zakázky. Cena za jeden školicí den á 10 000 Kč. 

V případě zájmu se ozvěte na adrese: h.vrbkova@seznam.cz

nebo: info@zivot-bez-zavislosti.cz

 

Katalog 2015 PDF.pdf (9629384)

HLEDÁME MUŽE

09.09.2015 12:32

V letošíním roce jsme zahájili výběrové pohovory s novými uchazeči o vstup do KVP IV.  Cílem je vzájemně se seznámit s uchazeči a začít skládat budoucí skupinu. 

V rámci vyvažování skupiny je třeba respektovat, aby ve skupině byli jak lidé mladí tak i věkem zralí. Aby ve skupině byli lidé s různě profesně zařazení a vzdělání, dále určitá vyváženost osobnostních typů a také, aby ve skupině bylo vyvážené množství mužů a žen. A zde narážíme na fakt, že zatím co žen se hlásí více než můžeme příjmout, můžů máme zatím méně než je třeba.  Inu školní prostředí, kde na dvacet žen připadá jeden muž. :-) 

 Proto se obracíme na čtenáře našich stránek s žádostí, aby v případě, že mají ve svém okolí muže, o kterém se domnívají, že by byl výcvik KVP pro něj zajímavý či potřebný, doporučili naše stránky a dali mu informaci o otevírání nové skupiny. Není nutné aby pracoval ve školství. 

Dobře vyvážená skupina zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu procesu. A o tu jde v KVP především. 

 

Děkuji a přeji za celý tým KVP příjemný čas. 

 

 Helena Vrbková

 

Pro skupinu KVP III

09.09.2015 12:22

Milí kolegové, otevřete si záložku jen pro účastníky máte tam informace k plánovanému výjezdu v září do Spáleného Mlýna, které je dobré nepřehlédnout. :-)  Výjezd bude částečně nestandardní. 

 

Supervizní víkend týmu facilitátorů KVP

18.08.2015 19:08

Uplynulý víkend se sešel tým KVP v penzionu v Choceradech a pod vedením PhDr. Oldřicha Tegzeho probíhala supervize, psychohygiena a diskuze o KVP. Atmosféra byla skvělá a po všechny tři dny bylo prosluněné, téměř tropické počasí, kompenzováno pravidelným pobytem ve vodě. 

Těšíme se na další setkání se skupinami. :-)

Co byste dělali na mém místě?

08.08.2015 13:58

Od 2. do 4. října 2015 se bude konat další z víkendů osobnostního rozvoje 

 

 

Přihláška zde: přihláška PS říjen 2015.doc (29184)

Vypllněnou přhlášku prosím zašlete mailem na adresu: h.vrbkova@seznam.cz   následně bude její přijetí potvrzeno a zaslány blížší informce. 

 

Na setkání se těší PhDr. Helena Vrbková 

 

 

 

Výběrové řízení k přijetí do KVP IV.

08.06.2015 23:48

Dne 15. června 2015 začínáme přijímat přihlášky do Sebezkušenostního výcviku ve vedení tříd a skupin osobnostního rozvoje  KVP IV.   Pokud se chcete pohovoru účastnit napište na E-mail výcvikové vedoucí PhDr. Heleny Vrbkové tj.: h.vrbkova@seznam.cz 

Více o výcviku na: 

https://www.vycvikkvp.cz/technicky-prubeh-vycviku/technicka-stranka-prubehu-vycviku-kvp-/

 

QUO VADIS

26.05.2015 21:39

V minulém týdnu skupina KVP II absolvovala akci Quo vadis. Cestu sama se sebou. Tak jako v pohádkách Honza dostal na cestu šátek s buchtami a šel objevovat svět tak naší frekventanté dostali šátek s buchtami, zanechali mobily, mapy a peníze v hotelu a šli na cesty, aby objevili "ve světě" poředevším sami sebe. Proč a jak - více na záložce Akce Qvo vadis. 

 

Jakou ženou jsem pro druhé a proč.

12.05.2015 01:19

Počátkem června nás čeká víkend osobnostního rozvoje v rámci cyklu PSYCHOLOGICKÉ SOUVISLOSTI.  V celé řadě aktivit, které pořádá ŽBZ, má tento cyklus specifické místo. Obsahuje totiž pouze témata, která jsou zajímavá pro jeho realizátory. Jeho cílem není tedy vzdělávání, ani prevence, či jakákoliv dlouhodobá aktivita, ale je to místo pro pohodový seberozvoj v malých skupinách, kde se sejdou motivovaní lidé. Okolnost, že z poloviny přijedou dvojice kolegyń, kamarádů nebo rodiných příslušíků vnáší do celého programu milou spontaneitu. Vzhledem k tomu že prvořadým cílem není ani ekonomická návratnost, je v každé skupině minimálně jedno, ale i dvě místa bezplatná. Máte-li zájem ozvěte se. Budete vítáni. 

PhDt. Helena Vrbková

 

 

Anotace zde: 

PSYCHOLOGICKÉ SOUVISLOSTI ANOTACE.pdf (1216473)

Přihláška zde:

přihláška PS červen 2015.doc (28,5 kB)

24. až 26.4. 2015 proběhne víkend osobního rozvoje na téma: "Co mi chybí a co přebývá na cestě za spokojeností."

04.04.2015 18:31

Více zde: PS anotace duben červen.pdf (6,2 MB)

příhláška ke stažení: přihláška PS duben 2015.doc (27,5 kB)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Foto z KVP

Fotogalerie: Úvodní stránka

Tato fotogalerie je prázdná.

Akreditovaný Sebezkušenostní výcvik ve vedení tříd a skupin osobnostního rozvoje KVP je vzdělávcí program v rozsahu 600 hodin. Je určen pro ty, kteří se chtějí učit sebezkušenostně práci se třídami a skupinami osobnostního rozvoje. Je vhodný pro zájemce o sebepoznání, kteří chtějí harmonizovat své prožívání. Těžištěm je prožitek. Ve výcviku je pracováno s účastníky jako se třídou. Cílem je prožít si adaptační pobyt, kohezivní pobyt, harmonizaci třídního konfliktu, varianty zásahu při třídní revoltě, práce s agresí třídy vůči pedagogům a řadu dalších situací. 

KVP vychází z humanisticky orientovaného přístupu dle Carla R. Rogerse. 

Účastník se učí číst psychodynamiku skupinového dění v rámci živého procesu. Každý účastník obdrží materiály. V rámci KVP účastníci absolvují Bálintovsky vedené supervizní skupiny. Sami pak v závěrečné fázi výcviku mají možnost vyzkoušet své nabyté znalosti přímo v praxi pod supervizí lektorů. Program má akreditaci MŠMT. Cena za hodinu programu je 150 Kč. Garantem výcviku KVP je PhDr. Helena Vrbková. Výcvik KVP má vysoký odborný kredit.